Wycieczki z Kuşadası

W Kuşadası działa wiele lokalnych biur podróży, które oferują turystom możliwość poznania fascynujących miejsc Turcji Egejskiej. Bardzo korzystna lokalizacja Kuşadası umożliwia poznanie wielu skarbów kultury antycznej, które z racji wielkich odległości są trudno dostępne dla wypoczywających na Wybrzeżu Morza Śródziemnego.

  • Jednodniowy objazd po okolicach Kuşadası pozwoli nam na odwiedzenie pozostałości trzech miast antycznych: Prieny, Miletu i Didymy. Dodatkowo można odwiedzić targ w Söke, gdzie warto pokusić się o dokonanie zakupów spożywczych. Wycieczka kończy się krótką wizytą na plaży w Altınkum.

Didyma - posąg lwa

  • Jednodniowa wycieczka do najbardziej znanego chyba miasta starożytnego położonego na terytorium Turcji - Efezu. W ramach wycieczki można również zobaczyć Meryemana - domek na wzgórzu, w którym podobno spędziła ostatnie latach swojego życia Maryja - matka Jezusa.

Efez - droga kolumnowa

  • Jednodniowa wycieczka do Pamukkale i Hierapolis. Okazja do zobaczenia niesamowitych wapiennych tarasów oraz zwiedzenia pozostałości starożytnego uzdrowiska - Hierapolis. Wbrew głosom krytycznym, które twierdzą, że obecnie Pamukkale rozczarowuje, my zachęcamy gorąco do odwiedzenia tego miejsca, zwłaszcza, że z Kuşadası jest tu znacznie bliżej niż z Riwiery Tureckiej.
  • Jednodniowy wypad do Izmiru, połączony z odwiedzinami w muzeach. Nas Izmir nie zachwycił, ale jest to jednak bardzo ważne miasto dla historii i gospodarki Turcji, więc warto go odwiedzić - również, aby zobaczyć, jak wygląda nowoczesna turecka metropolia.
  • Jednodniowa wycieczka do Bodrum - jest to szansa na zobaczenie niesamowitego Zamku Świętego Piotra i mieszczącego się w nim Muzeum Archeologii Podwodnej oraz na poznanie uroków tej miejscowości wypoczynkowej. Może nawet znajdzie się czas na odwiedzenie pozostałości Mauzoleum - jednego z siedmiu cudów świata antycznego.

Przeczytaj więcej o Kuşadası.