Wycieczki z Marmaris

Marmaris - miasto z malowniczą mariną, oprócz wypoczynku ma do zaoferowania wczasowiczom wiele ciekawych wycieczek, bliższych i dalszych. Oto, co wydaje nam się godne polecenia:

* Dalyan i Kaunos - w ciągu jednego dnia można zobaczyć likijskie grobowce, łaźnie rzymskie, kościół bizantyjski i przepiękną plażę, która jest miejscem godowym zagrożonych wyginięciem żółwi Caretta caretta.

* Jednodniowy wypad do Muğli - stolicy prowincji. Warto nastawić się na zakupy - w Muğli zlokalizowany jest ogromny targ. Dodatkowo można tu podziwiać domy w starym stylu otomańskim. Nam Muğla bardzo przypadła do gustu, czas płynie w niej spokojnie, a mieszkańcy słyną z życzliwości.

* Jednodniowa wycieczka do Fethiye, połączona ze zwiedzaniem wymarłej wioski Kaya. Ruiny opustoszałych domów robią na prawdę mocne wrażenie!

Kaya - opuszczone domostwa

* Efez to punkt obowiązkowy dla miłośników historii starożytnej. Zwiedzanie ruin miasta połączone jest z możliwością zobaczenia domku Maryi - matki Jezusa w Meryemana.

* Wycieczka do Pamukkale i Hierapolis łączy w sobie możliwość podziwiania cudu natury, jakim są niezwykłe tarasy wapienne Pamukkale, oraz odwiedzenia starożytnego kurortu - Hierapolis.

* Wyprawy nurkowe oraz kursy PADI Open Water (trwające od 2 do 4 dni)

* Wycieczki jachtowe - jednodniowe po okolicznych wysepkach, plażach i zatokach, dwu- i trzydniowe do Dalyan i Kaunos oraz dłuższe - gdzie tylko zechcemy po wynajęciu całego stateczku wraz z załogą.

* Wycieczka na grecką wyspę Rodos promem lub katamaranem.

Zobacz również mapkę połączeń promowych między Turcją i Grecją.

Przeczytaj więcej o Marmaris.