Kalkulator kosztów wyprawy

Przedstawiamy kalkulator kosztów wyprawy do Turcji, przeznaczony dla osób podróżujących bez pośrednictwa biura podróży. Wszelkie wyniki należy oczywiście traktować orientacyjnie, mają one dać wyobrażenie o skali kosztów, jakie trzeba będzie ponieść podczas wycieczki. Kalkulator nie uwzględnia kosztów dotarcia do Turcji.

Kwoty podane są w lirach tureckich. W celu przeliczenia ich na inną walutę polecamy zastosowanie naszego konwertera walutowego.

Podstawowe informacje o wyprawie
Ilość osób uczestniczących w wyprawie.
Planowana liczba dni spędzonych w Turcji.
Zakwaterowanie
Zakwaterowanie budżetowe oznacza noclegi w najtańszych hotelach i pensjonatach, na kempingach oraz pewną ilość nocy spędzonych na przejazdach w środkach transportu publicznego. Klasa średnia zakłada spędzenie wszystkich noclegów w hotelach/pensjonatach, a zakwaterowanie luksusowe to noclegi w droższych hotelach z bogatym wyposażeniem.
Wyżywienie
Dieta 1000 kalorii to wyżywienie bardzo podstawowe, w najtańszych lokalach z opcją samodzielnego przygotowania posiłków w oparciu o zakupy w supermarkecie. Zachowanie wagi to wizyty w lokalach średniej klasy, a opcja "Żyję, żeby jeść" to swobodne objadanie się na każdym kroku, nawet w restauracjach z wyższej półki.
Transport
Zwiedzanie
Opcja "Z zewnątrz" zakłada, że nie odwiedzamy zabytków, do których wstęp jest płatny. Okazjonalne zwiedzanie to maksymalnie jeden znany lub 2-3 mniej popularne zabytki co drugi dzień, a "Full wypas" to zwiedzanie wszystkich zabytków, jakie napotkamy podczas wędrówki.

Odpowiedzi

próbowałem ...

więc komentuję - za nic mi ten kalkulator - choć potraktowałem go z przymróżeniem oka - posłużyć nie chciał...

przecież jest jeszcze sporo wędrowców nie korzystających z lokalnie wynajętych furmanek a ciągnących tam swoje kobyłki...