Noclegi w hotelach

Większość podróżników wybierających się do Turcji z biurem podróży nocuje w hotelach o standardzie od trzech do pięciu gwiazdek. Często spotykamy się z opinią, że "tureckie gwiazdki" odbiegają od gwiazdek greckich czy hiszpańskich. Czy ta opinia jest uzasadniona, pozostawmy do oceny osobom o szerokim doświadczeniu podróżniczym, gromadzonym w różnych częściach świata.

Ponieważ nasz portal poświęcony jest głównie samodzielnym wyprawom po Turcji, nie poświęcamy tu dużo miejsca na omawianie poszczególnych hoteli oferowanych w katalogach biur podróży. Jednocześnie wszystkim zainteresowanym zorganizowaną formą wypoczynku przypominamy, że przed podjęciem ostatecznej decyzji o wyborze hotelu i konkretnej miejscowości wypoczynkowej, warto jest zasięgnąć języka na różnych forach, w tym na bardzo rozbudowanym forum Turcja - hotele (opinie) zamieszczonym na portalu gazeta.pl.

Cennym źródłem informacji o najpopularniejszych hotelach są również rozmaite serwisy tematyczne, w tym nieoceniony HolidayCheck. Przy pomocy powyższych źródeł informacji powinniście bez trudu wybrać odpowiadający Wam hotel. Pamiętajcie jednocześnie, że najbardziej skrajne opinie są najczęściej mocno przejaskrawione, a hotel rekomendowany dla grupy młodzieżowej niekoniecznie będzie odpowiedni dla rodziny z małymi dziećmi czy emerytów.

Najczęściej brane pod uwagę i dyskutowane aspekty wyboru hotelu to:

1. Położenie - w centrum lub z dala od gwaru miasta.

2. Ilość gwiazdek - im większa, tym hotel droższy.

3. Oferowana opcja wyżywienia - Half Board (HB - śniadania i obiadokolacje) lub All Inclusive (wszystko lub prawie wszystko w cenie).

Niektóre dylematy zostały przez nas skomentowane w sekcji Najczęściej Zadawanych Pytań (FAQ).

Jeżeli podróżujemy na własną rękę, a jednocześnie chcemy korzystać z luksusów oferowanych przez  hotele o wyższym standardzie, to warto dokonać wcześniejszej rezerwacji miejsca, zwłaszcza jeżeli planujemy pobyt w Turcji w pełni sezonu turystycznego, od czerwca do września. Znakomita większość takich hoteli posiada swoje strony internetowe, wraz z danymi kontaktowymi oraz z cennikami.