Tarkan

Tarkan (wł. Tarkan Tevetoğlu) jest najbardziej znanym tureckim piosenkarzem. Szacuje się że do tej pory sprzedano ponad 15 milionów egzemplarzy jego płyt. Jego najbardziej znany utwór to "Şımarık" ("Rozpieszczony"), który zdobył popularność na całym świecie.

Tarkan urodził się 17 października 1972 w Alzey w Niemczech. W 1986 roku jego rodzina powróciła do Turcji. Kariera Tarkana zaczęła się na początku lat dziewięćdziesiątych. W 1992 roku przygotowywał się do egzaminów wstępnych na uniwersytet i pracował dorywczo między innymi śpiewając na weselach. Był już o krok od podjęcia decyzji o powrocie do Niemiec, gdy poznał Mehmeta Söğütoğlu, szefa firmy płytowej İstanbul Plak. Ten pomógł mu w wypromowaniu pierwszego albumu "Yine Sensiz" ("Znów Bez Ciebie") którego sprzedaż osiągnęła 750 tysięcy egzemplarzy.

Najnowsza płyta Tarkana nosi nazwę "Metamorfoz". Z niej pochodzi utwór "Vay Anam Vay"

Informacje o muzyce Tarkana można znaleźć na jego oficjalnej stronie internetowej.

Odpowiedzi

Tarkan

w tym teledysku Tarkan przypomina mi trochę Justina Timberlake'a :) to nic negatywnego, ale takie właśnie mam skojarzenie.. ten strój, ruchy.. Pozdrawiam :)

macie rację

przy czym trzeba zaznaczć, że jest to świadome odniesienie. Tarkan to bardzo dojrzały i świaodmy artysta. Jeden z najlepszych nie tlyko w turcji ale i na świecie.

Tarkan

To rewelacyjny wokal i ruch i nieustanny progress, Przy tym wszystko co robi jest świaodme i dojrzałe. Czerpanie z wpływów to nic złego. Zresztą Timberlike też uczył się u kogoś. Niktn ie spada z Księzyca. Waże, że kiedy dwoje robi to samo to nie jest to samo. I że tacy ludzie jakTarkan tworzą nowe jakości.