bez szminki .... :-(

Czytamy w necie... 

"W Turcji zwolennicy świeckiego państwa krytykują decyzję krajowych linii lotniczych Turkish Airlines, które zakazały stewardesom makijażu z użyciem czerwonej szminki i lakieru do paznokci. Zdaniem krytyków, linie ulegają wpływom rządzących konserwatystów

Stewardesy mają wyglądać w sposób "naturalny i zadbany, z makijażem w pastelowych odcieniach" - oświadczyły linie Turkish Airlines. Jak uzasadniają, taki naturalny wygląd jest lepszy w kontaktach z pasażerami.

- Jako że ubiór naszego personelu pokładowego nie zawiera teraz koloru czerwonego, ciemnoróżowego itd., użycie przez personel szminki i lakieru do paznokci w tych barwach zamąca spójność wizualną - oświadczyły linie.

Nowe przepisy wywołują jednak niechęć części obywateli, ponieważ ich zdaniem świadczą o tym, że linie ulegają wpływowi wartości religijnych, wspieranych przez umiarkowanie islamistyczny rząd. Wcześniej Turkish Arlines zakazały serwowania alkoholu podczas większości rejsów krajowych i do niektórych krajów muzułmańskich.

Nowe zasady skrytykował szef związku zawodowego Hava-Is w Turkish Airlines. - Nie można zaprzeczyć, że Turcja staje się coraz bardziej konserwatywnym religijnym krajem - oświadczył. Z kolei jedna ze stewardes, która straciła pracę w liniach w zeszłym roku, a obecnie walczy o powrót do pracy, podkreśla, że czerwonej szminki i lakieru używała przez lata.

Wcześniej w tym roku przewoźnik, który jest szybko rozwijającą się, czwartą co do wielkości linią w Europie, zaproponował stroje dla stewardes nawiązujące do ubiorów z imperium osmańskiego. Projekty wywołały jednak takie kpiny w mediach, że Turkish Airlines z nich zrezygnowały.

===

będzie strajk czy nie ?

bo nie było wczesniej ankiety ...

Odpowiedzi

Tureckie wzrosty

W 17-18 numerze WPROST z 5 maja Union Investment zamieścił artukuł promocyjny w którym wychwala wzrost tureckiej gospodarki. W ślad za tym otrzymałem - pewnie jak wielu innych komórkowców - zaproszenie do inwestowania w akcje na tureckim rynku ( lub jakoś tak - spam usunąłem szybko) Ale temat ciekawy, potwierdza moje (i zapewne Twoje) spostrzeżenie, że ten kraj będzie potęgą gospodarczą..

 

ocena gospodarki TR ...

prowadzona choćby wg stanu dróg przeze mnie przewiniętych tudzież pozostałych wojażerów w tym męża Hani za kółkiem kampera wskazuje, że ten kraj skoro stać na brak dziur w jezdniach i budowę nowych z poszerzaniem starych to jest więcej niż wschodzącym tygrysem ...