Nowy przewodnik Turcji w Sandałach - Antalya, Side i Alanya

Antalya, Side i Alanya. Przewodnik Turcji w Sandałach

Przewodnik Antalya, Side i Alanya został przygotowany z myślą o tych osobach, które wybierają się na Riwierę Turecką, a podczas pobytu w tym regionie Turcji chcą nie tylko wypocząć i poplażować, ale również odwiedzić kilka ciekawych miejsc. Niniejsza książka umożliwi Wam zapoznanie się z najważniejszymi informacjami o Turcji i jej południowym wybrzeżu, pomoże zaplanować całą wyprawę i wskaże, które miejsca na Riwierze godne są zobaczenia. Miłośnicy historii będą mogli z jej pomocą odszukać rzadko odwiedzane ruiny starożytnych miast, wielbiciele pięknych krajobrazów odnajdą wskazówki dotyczące najatrakcyjniejszych punktów widokowych, a smakoszom podsuniemy sugestie co do restauracji godnych wizyty.

Przewodnik podzielony został na trzy główne działy, uporządkowane geograficzne – od zachodniego do wschodniego odcinka Riwiery Tureckiej. Przedstawiają one, kolejno, okolice Antalyi, Side i Alanyi, czyli najpopularniejszych wśród podróżników i wczasowiczów miast w tym regionie. W każdym dziale znajdziecie dokładny opis najważniejszych miast, zabytków i skarbów natury położonych na omawianym obszarze. Miejsca te zostały także naniesione na specjalnie przygotowane mapy przedstawiające dany obszar.

Rozdziały poświęcone poszczególnym miastom zawierają rys historyczny, wprowadzenie dotyczące orientacji w terenie podczas zwiedzania danego miasta, informacje praktyczne dotyczące miejsc noclegowych, restauracji, sklepów i punktów usługowych oraz opisy najważniejszych zabytków, placówek muzealnych i innych atrakcji turystycznych w mieście. Pożytecznym uzupełnieniem są wskazówki dojazdowe, uwzględniające zarówno środki komunikacji publicznej, jak i trasy przejazdu samochodem. Zwiedzanie miast z pewnością ułatwią ich szczegółowe plany oraz sugerowane trasy spacerów.

Poza głównymi działami przewodnik Antalya, Side i Alanya zawiera kilka zebranych w sekcji Dodatki rozdziałów, poświęconych najważniejszym zagadnieniom związanym z podróżowaniem po Turcji. Dowiecie się, o czym trzeba pamiętać przed wyjazdem do tego państwa, poznacie główne zagadnienia dotyczące zamieszkującej Turcję ludności, geografii kraju i jego kuchni. Znajdziecie tu także porady dotyczące zakupów i płatności oraz sprawdzicie, jakiej pogody można się spodziewać w każdej porze roku na Riwierze Tureckiej. Osoby zainteresowane historią będą mogły zapoznać się z postacią Karola Lanckorońskiego – polskiego naukowca i podróżnika, który pod koniec XIX wieku był pionierem badań archeologicznych w tym regionie Turcji.

Ponieważ przewodnik ma formę książki elektronicznej, dużym ułatwieniem podczas lektury powinien okazać się spis treści, dzięki któremu momentalnie możecie odszukać interesujące Was zagadnienie. Co więcej, we wszystkich rozdziałach znajdziecie wiele aktywnych linków, które pomagają szybko przenosić się do poszczególnych części książki, bez konieczności żmudnego jej wertowania.

Z uwagi na bogate dzieje regionu przewodnik rozpoczyna się od przedstawienia zarysu dziejów tych okolic od czasów najdawniejszych do współczesności. Życzymy miłej i pożytecznej lektury!

W książce znajdziecie między innymi:

  • 12 map i planów ułatwiających orientację;
  • szczegółowe opisy 5 głównych miast regionu;
  • opisy 12 antycznych miast, wraz z zarysem ich historii i ze wskazówkami dojazdu;
  • 6 propozycji tras wycieczek krajoznawczych;
  • omówienia 4 jaskiń, 6 wodospadów i 10 placówek muzealnych;
  • dokładne informacje dotyczące odbywających się w regionie bazarów;
  • sugestie dotyczące parków rozrywki, wystaw i wydarzeń kulturalnych;
  • szczegółowe informacje dotyczące klimatu.

Książka rozpowszechniana jest w postaci elektronicznej poprzez platformę Google Play Books, co umożliwia dostęp do niej na systemach Android oraz iOS. Do pobrania książki konieczne jest zainstalowanie oprogramowania Google Play Books dostępnego z Google Play oraz Apple Appstore.

Istnieje również możliwość bezpośredniego zakupu książki w popularnych formatach (m.in. mobi, azw, epub, pdf) obsługiwanych przez czytniki książek elektronicznych. Osoby zainteresowane taką możliwością prosimy o kontakt emailowy z redakcją: redakcja@turcjawsandalach.pl

Książka w sklepie Google Play | Książka w Google Books