Alexandria Troas - zdjęcia z 1993 roku

W naszej pierwszej wyprawie quasikamperowej do Turcji- w 1993 r - natrafiliśmy na antyczne ruiny Alexandria Troas. Zeskanowałem kilka slajdów:Alexandria Troas

Na pierwszym planie Grzesiek, na szczycie łuku Tomek (obecnie dr Tomasz Łukaszewski, wędrowiec Jedwabnego Szlaku, bezdroży Syberii, północnej Rosji, Pamiru, Czeczeni, Kaukazu i Turcji)

Alexandria Troas

Ciekawe, jak to miejsce przedstawia się dzisiaj??

Fora: 

uzupełnieniem ...

weryfikacji miejsca będzie ...

aktualizacja fizjonomii ówczesnych slajdowych ( pewnikiem ORWO-wskich ) uwiecznień :-)

Dzisiaj to nie wiem, ale w 2012 roku - i owszem :)

Pisałam o Aleksandrii Troas i ją fotograficznie przedstawiłam w stosownym artykule: Aleksandria Troas. Twój wątek pozwolę sobie tam podlinkować, dla dokumentacji stanu dawnego i obecnego. Gratuluję wychowania kolejnego pokolenia podróżników, mam nadzieję, że nam też uda się wszczepić potomstwu żyłkę poszukiwawczą ;)

Ekipa TwS - sekcja młodzieżowa - w Aleksandrii Troas
Ekipa TwS - sekcja młodzieżowa - w Aleksandrii Troas

Sekcja młodzieżowa

Sekcja młodzieżowa przedstawia się bardzo młodo :)) A już ma takie dokonania,że ho,ho! Czym skorupka za młodu... (w naszej rodzinie sprawdziło się tylko w 2/3)

A Twojego artykułu o AT nie odnalazłem, bo po wpisaniu w okienko poszukiwawcze nie było wyników. Dlatego utworzyłem nowy wątek. Oczywiście, należy go przenieść do głownego artykułu, jako przyczynek wspominkowy i archiwalny.

Sekcja młodzieżowa nie ma na razie wyboru :)

A dokonania ma rzeczywiście spore: Turcja razy 4 (w przypadku starszej) i 2 razy (młodszy podróżnik), Grecja (Korfu) - 1 raz, Irlandia - 1 raz... Po wyprawie tureckiej czeka ich rzut na zachód, do Hiszpanii :)

Aleksandrii Troas nie znalazłeś, bo piszesz ją przez 'x', a ja przez 'ks' - w artykule na dole jest już Twój watek podlinkowany dla celów uzupełnienia całości pięknymi wspomnieniami.